רשימת מאמרים
(1 עד 10 מ 13)

תאריך פרסום  כותרת  תחום  מחבר 
08 מה בין מנהל משאבי אנוש מקצועי (Expert) למנהל משאבי אנוש מקצוען (Professional)? משאבי אנוש מיכל שמר דהן

מנהלי משאבי אנוש רבים בקיאים בחומר המקצועי, מנוסים בפיתוח ארגוני, דיני עבודה, הדרכה, רווחה, גיוס, שכר וייעוץ ארגוני. זה הופך אותנו למקצועיים, אבל לא די בכך כדי להפוך אותנו למקצוענים!

08 הראיונות ההזויים ביותר משאבי אנוש מיכל שמר דהן

"לא ידעתי מה לעשות עם עצמי. המראיינת נרדמה לנגד עיני"..."המראיין הטיח בי שבטח רק אני צומצמתי ושעניין הקיצוצים הוא שטויות". הצד ההזוי, ההומוריסטי (והעצוב) בראיונות, השפעת התופעה על ארגונים ועל מיצוב פונקציית משאבי האנוש.

08 הפרת חוזה העסקה טרם תחילת העבודה משאבי אנוש מיכל שמר דהן

בעידן זה, לאחר "התפוצצות הבועה" ושבר החוזה הפסיכולוגי בין העובד למעביד, הולכת ומתרבה תופעת הפרת הסכמי העבודה ממספר סיבות: תדירות החלפת העבודה רבה יותר ולגיטימית יותר, העובדים מודעים יותר לזכויותיהם, חוקקו חוקים רבים להגנתם ולתיעוד והסדרת יחסי העובד - מע..

08 ההבדלים בין חוזה רגיל לבין הסכם העסקה משאבי אנוש מיכל שמר דהן

ניתן לומר כי הנטייה הטבעית היא לראות בהסכם עבודה אישי כחוזה ולכן להחיל על חוזה זה את דיני החוזים, אלא שלדיני העבודה יש מערכת שונה של חוקים וכללים אשר חלקם קשורים לדיני החוזים אך שונים מדיני החוזים הרגילים....

05 קידום יזמות פנים ארגונית - חלק ה' ואחרון: תוכנית לקידום יזמות פנים ארגונית משאבי אנוש מיכל שמר דהן

בחלק זה אציע תוכנית לקידום יזמות פנים ארגונית. התוכנית מבוססת על תוצאות המחקר שערכתי ועל רעיונות שהועלו ע"י נחקרים בחברות שונות.

05 קידום יזמות פנים ארגונית - חלק ד': תקציר עבודת המחקר משאבי אנוש מיכל שמר דהן

בחלק ג' התמקדתי בתנאים להצלחת היזם והמיזם, ביזמות חיצונית ופנים ארגונית וביזמות בתקופת אי וודאות. בחלק זה מוגש תקציר עבודת מחקר שערכתי בנושא - על המצב כיום ועל גורמים הבולמים והמעודדים יזמות בחברות שונות.

04 קידום יזמות פנים ארגונית - חלק ג': תנאים להצלחת היזם והמיזם משאבי אנוש מיכל שמר דהן

בחלק ב' בסדרת מאמרים זו תיארתי מהי יזמות ומיהו יזם. בחלק זה אדון בתנאים המביאים להצלחת היזם והמיזם, מה בין יזמות חיצונית ויזמות פנים ארגונית ועל יזמות בעידן אי וודאות.

04 קידום יזמות פנים ארגונית - חלק ב': מהי יזמות? משאבי אנוש מיכל שמר דהן

בפרק א' תיארתי את הסיבות שבגינן בתקופת מיתון גובר הצורך בקידום יזמות ארגונית. בפרק זה אתאר מהי יזמות? מה בין יזמות לחדשנות? מיהו יזם ומהו פרופיל היזם?

04 קידום יזמות פנים ארגונית - חלק א' משאבי אנוש מיכל שמר דהן

השינויים בסביבה העסקית, בעיקר בתעשיית ההיי טק, והתפוצצות החלום משליכים כיום על ההשקעה של ארגונים בעולם ביצירת אווירה ותרבות ארגונית המעודדות יוזמה וחדשנות - זאת, במטרה לשרוד את התקופה הנוכחית המאופיינת באי-ודאות ומיתון קשה.

04 ראיון עבודה כראי של הארגון משאבי אנוש מיכל שמר דהן

עקב המיתון, התגברה בארגונים רבים תופעת העברת תהליך הגיוס לידיים לא מקצועיות. על המשמעות העסקית, התרבותית והניהולית - קצרת וארוכת הטווח - של התופעה ואת מי מומלץ "לשלוח לחזית"?