מאמר: בחירה נכונה של בגדי עבודה.

מאת סתו אברהמי - 04/03/2010

יותר ויותר עסקים בישראל, וברחבי העולם מחליטים להעניק לעובדיהם בגדי עבודה של בית העסק. ההחלטה הינה החלטה משמעותית, מצד אחד מדובר בהוצאה ומהצד השני יש לה יתרונות רבים- נוחות העובדים, מיתוג בית העסק ומראה אחיד ואמין.
ההוצאה עבור בגדי עבודה מהווה הוצאה שולית עבור בתיעסק רבים, ולכן אנו עדים לתופעה בה אין מקדישים זמן או מחשבה לביגוד אשר רוכשים, ולעיתים אף, מתוך רצון לחסוך, מעדיפים לרכוש בגדים יקרים פחות, ועל ידי כך להגדיל את ההוצאה העתידית.
כאשר רוכשים בגדי עבודה לעובדיכם, חשוב ביותר לקחת בחשבון שהעובדים שלכם- עובדים. מאחר והם עובדים, שעות רבות ביום, עליכם לדאוג לרכוש בגדי עבודה אשר יתאימו לצורכי העבודה שלהם, ויהיו איכותיים ונוחים מספיק. הבה ניקח לדוגמא חולצות עבודה: לא מספיק לבחור בחולצת פולו פשוטה ועליה לוגו. חולצה פשוטה העשויה רק פוליאסטר, תהיה לא נוחה לעובד זמן ארוך, הבד לא נושם, ועלול יהיה לגרום לגרד, ועובד שלא נוח לא יעבוד טוב פחות. לכן חשוב לבחור בבגדי עבודה המשלבים כותנה, בד נעים יותר אשר יתרום הן לתפוקת העבודה והן לייצוגיות. כמו כן, צריך לחשוב היטב על הביגוד מבחינת נוחות בעבודה- האם מדובר על עובד אשר עובד עם כלים ועדיף שיהיו לו כיסים, לדוגמא מכנס מסוג דגמ"ח.
התאמת בגדי העבודה לאופי העבודה היא חשובה ביותר גם מבחינת בטיחות העובדים. עבודות רבות, בתחומי בייצור, מפעלים, מזון וכדומה, מערבות עיסוק עם חומרים מסוכנים, חדים ועוד. על כן חשוב להקפיד לרכוש לעובדים ביגוד מקצועי אשר ייגן על גופם מפני תאונות. טבח לדוגמא חשוב שיילבש ביגוד ארוך, דליק כמה שפחות, ונעלי גומי המונעות החלקה.
לסיכום, רכישת בגדי עבודה אמנם אינה הוצאה גדולה, אך יש חשיבות רבה בהשקעת זמן ומחשבה ובהתאמת בגדי העבודה לאופי העבודה, למיתוג בית העסק ובטיחות העובדים ולכן מומלץ להשקיע כסף, זמן ומחשבה לבחירה נכונה של בגדי עבודה.

סתו אברהמי, לחברת המלביש- בגדי עבודה מדי עבודה נעלי עבודה

מקור המאמר:http://www.articles.co.il/article.php?id=55592