מאמר: דרושים בזמן משבר

מאת ג'ימי לוי - 08/03/2010

לאחרונה פורסם כי לקראת פסח הייתה עליה משמעותית בביקוש לעובדים, הנתון הזה היה מפתיע מעט – אך נראה כי זאת הייתה דרישה זמנית לכבוד החגים. למרות זאת, נראה כי ישנם ענפים בהם ישנה עלייה בביקוש ודרישת כוח אדם חדש, מה שיכול לעודד את החבר'ה ממעגל המפוטרים הטרי יותר או פחות.

המומחים ממליצים להעמיק בחיפוש העבודה ולבדוק יכולות נוספות ועבודות מעבר למקצוע בהם התמחיתם. אפשר למצוא מספר מקצועות ואגפים בהם ישנה עליה וביקוש רב יותר בחודשים האחרונים לעובדים חדשים, אני אמנה אותם לפניכם מייד – כדאי לבדוק את הנושא למי שמחפש עבודה קבועה או מקור פרנסה לחודשים הקרובים (הכותרות מתייחסות להגדרת המקצוע וכמובן שמתייחסות יתר על כן גם לנשים).

מנהל חשבונותבאגפי ממון בחברות רבות במשק זקוקים למנהלי חשבונות או חשבי שכר, מסוג "שתיים" או "שלוש". חשבי שכר בד"כ מכינים משכורות לעובדים, מפקחים על הפרשת שכר לקרן פנסיה או קרנות אחרות, ניהול בסיסי נתונים של משכורות ועוד. אצל מנהלי חשבונות העבודה לרוב כוללת עבודה והפקת חשבוניות, תשלומים לעובדים, טיפול במס הכנסה / ביטוח לאומי ועבודה מול בנקים.

נהגים המחזיקים ברישיון ג'לחברות רבות, בד"כ בתחום הפצה, ממכר ועוד תחומי מסחר - דרושים נהגים לרכבים של 15 טון ומעלה. בד"כ הנהגים צריכים לספק את הסחורה, עבודת-כפיים כלולה לעיתים וגם גביית תשלום ו/או החתמת מסמכים. במקומות רבים השכר גבוהה יחסית וישנם תנאים טובים יחסית לשאר המשק.

נציגי / מקדמי מכירותכידוע, זאת עבודה מבוקשת בשגרה בשנים האחרונות – אך בזמן המשבר הביקוש עלה עוד יותר. אנשי מכירות נדרשים לחברות רבות במשבר, ואנשי מכירות טובים דרושים אף עוד יותר (לעומת מקצועות אחרים שלעיתים מחפשים עובדים בינוניים בשכר נמוך).

תודה על הנתונים והמידע ל'אורטל ולעבודה' המספקים שירותי דרושים וכוח אדם.

מקור המאמר:http://www.articles.co.il/article.php?id=38983