מאמר: האם לחברות ההשמה יש התמחות?

מאת קידום אתרים - SEO Israel - 08/03/2010

רבים מאיתנו מוצאים את עצמנו בשלב בחיים בו אנו נאלצים לחפש עבודה. יש את המחפשים ברגליים, משמע מחפשים פיזית בעצמם, וכלל לא מכירים את המושג חברות השמה. דרך זו מתאימה למי שמצד אחד, נואש מהתהליך של מציאת עבודה ומוכן לעבוד כמעט בכל תפקיד שייתקל בו, אך מצד שני מאמין שיהיה לו מסובך לפעול בדרך המתקדמת יותר ולמצוא את מציעי העבודות דרך מקורות המידע העומדים לרשותו, או לרשות חברות השמה למיניהן.

הפונים לחברות ההשמה

נתח עיקרי ממציעי ומחפשי העבודה בשוק כיום יעדיפו לחסוך מעצמם כאב ראש ולרוב גם כספים רבים ויעדיפו עבודה משותפת עם חברות השמה, שיישדכו להם את אותו מהנדס הדרוש להם, יעמלו במקומם לשם השמת בכירים בחברתם, או יצרו איתם קשר כשתתפנה המשרה הניכספת לה חיכו כה רבות.
אבל האם באמת הפנייה לחברה אינטרסנטית שמחליטה להגדיר עצמה חברת השמה, היא הצעד הנכון בשביל למצוא את העבודה או העובד הנכון בשבילך?
האם אותן חברות השמה כלל מבינות בתחומך שלך כדי לשדך לך עובד, או שמא הן סתם כלי מגשר, אליו כולנו התרגלנו?

חברות השמה מכוונות

חברות השמה רבות מגדירות עצמן כמתמחות בטיפול בתחומים הרלוונטיים לתחום עבודה ספציפי. לדוגמה, במקרים של דרושים להייטק, או כאשר חברות הייטק גדולות מעוניינות לאייש משרות שונות, הן פונות אל חברות השמה שונות המתמחות בהשמה לתחום ההייטק.
חברות השמה מכוונות שכאלה יקבלו מן הסתם פנייה גדולה יותר מצד עסקים ודורשי עבודה, בנוסף לכך התמקדותן זו תקנה להן ידע רב באותו התחום,
וכך יעילותם ויכולתם לספק עבודות ועובדים בעצם תעלה תמיד ובאופן טבעי על חברות השמה כלליות.

חברות השמה - תהליך ההשמה

רמת המקצועיות של חברות השמה נקבעת במידה רבה, על פי רמת הסינון ויכולת הבחינה לעומק של המועמדים. עניין זה חוסך למעסיק, שהוא לרוב יהיה מי שישלם בעבור התהליך, מיון כח אדם איכותי ואף חוסך את ההתעסקות בסינון נוסף.
בדרך כלל, יזומן המועמד למשרה - לפגישה ראשונית בחברת ההשמה, להתרשמות ראשונית אצל פקידת ההשמה ולמסירת קורות החיים ו/או חומר נוסף רלוונטי למשרה בה הוא מעוניין. כמו כן, יועבר לו מידע אודות משרות פנויות לאותו רגע בתחום בו הוא מעוניין לעסוק, משרות המתאימות ליכולתיו, על פי אבחונים מקובלים של חברות השמה למיניהן.

חברות השמה – אבחון

חברות השמה שונות נוקטות באמצעי איבחון שונים, המותאמים פעמים רבות לאותו תחום שבו הן עוסקות. כך שחברה המתמחה בביצוע השמת בכירים למשל, תפעל ותחתור לאבחון שונה מחברות העוסקות במשרות אחרות במהותן וכל זאת בכדי להכיר את המועמד לעומק ולהגיע למקסימום ביטחון טרם הפנייתו למציע המשרה הבכירה.

לאחר התהליך יעבור המועמד לראיון נוסף בבית העסק, שלפי תוצאותיו בעצם ייקבע האם ישתלב העובד בחברה או לאו. אך גם אם העובד לא התקבל למשרה אחת, חברות השמה ומכאן גם כוחן, יכולות לנסות ולהתאים למועמד משרות נוספות.

דרושים
| קורות חיים |
חיפוש עבודה


מקור המאמר:http://www.articles.co.il/article.php?id=47798