מאמר: חיפוש עבודה חלק א'

מאת האזרח ר' - 04/03/2010

אני מניח שרוב הקוראים מצאו את עצמם במצב של בין-עבודות או חיפוש משרה חדשה, כזו שתתגמל אותם יותר. חלקם הגדול של אותם אנשים יסכימו עמי כי סבלנות היא מילת המפתח, אם כי לא רק. כשאנו ניגשים לחפש עבודה חדשה יש לדעת כיצד לעשות זאת על מנת ולחסוך זמן ומשאבים, וכמובן על מנת ונשיג את המשרה התואמת לקריטריונים ולדרישות שהצבנו.

ראשית יש לדעת היכן לחפש את המשרה המבוקשת. בעוד שרבים מאיתנו התרגלו למצב בו הם שולחים מספר קו"ח דרך המייל הרי שהדבר אינו מספיק. ישנם לא מעט אתרים המציעים משרות לקהל הרחב אך חשוב לציין כי הגישה למשרות היותר איכותיות מבינהן תיהיה כרוכה בתשלום. מנגד ניתן למצוא את אותן חברות כח אדם ואתרי האינטרנט שלהם. חברות השמה מאפשרות למחפש העבודה אפשרויות תעסוקה מגוונות בהתאם לתנאים ולדרישות שלנו, כל זאת במינימום זמן וללא אותיות קטנות המציבות לנו דרישות כאלה ואחרות.

קורות חיים הם חלק חשוב מאד בתהליך חיפוש העבודה. רבים מן המעסיקים יפסלו על סף מועמדים ראויים רק על פי אופי וניסוח קו"ח שלנו. לכן, חשוב מאד כי נשקיע מחשבה וזמן בתהליך כתיבת קורות חיים אם ברצוננו להשאיר רושם טוב על המעסיקים הפוטנציאלים שלנו, על מנת ונזכה לקבל הזמנה לראיון עבודה.

כיצד יש להתכונן לראיון עבודה? איך צריך להתנהג במהלך הראיון? - נקודות אלה ועוד במאמר חיפוש עבודה חלק ב'.


לפרטים נוספים:
www.manpower.co.il

מקור המאמר:http://www.articles.co.il/article.php?id=51646