מאמר: מהנדס תוכנה - מקצוע מבוקש?

מאת אורן שץ - 04/03/2010


239 תוצאות בלוח דרושים אחד. 531 בשני. כנראה שזה מקצוע מבוקש
זוהי רק אינדיקציה אחת וכמובן שהיא לא מבטיחה לאף אחד כלום. אבל עם תוצאות חיפוש כאלו קשה להתווכח ולכן אפשר לקבוע כבר עכשיו שהנדסת תוכנה היא אכן מקצוע מבוקש. בכל יום תוכלו למצוא עשרות משרות חדשות במקצוע הזה תחת הקטגוריה דרושים הייטק, באזורים שונים בארץ, עם שכר מפנק ובתחומי עיסוק מגוונים. וזה ממש לא מפתיע. כל דבר שקשור למחשבים וטכנולוגיה נוגע למקצוע הזה. תוכנות, משחקים, אפליקציות ויישומים בפלאפון, כולם עברו אצל מהנדסי תוכנה כאלה או אחרים. בעולם הטכנולוגי שלנו, אדם המתמחה בהנדסת תוכנה הוא בעל הבית.
התפקיד של מהנדס תוכנה
הנדסת תוכנה היא הגדרת גג לכל מה שקשור לתוכנות: משלב התכנון, דרך ה'בנייה' שלה (שלב התכנות), בדיקת התוכנה, התחזוקה שלה והליווי שלה עד ליציאתה לשוק. לא מדובר רק בתוכנות שאתם מחפשים באינטרנט כדי להוריד סרטים, אלא גם בתוכנות שמפעילות את בקרת האקלים באוטו המשפחתי או אלו האחראיות על הטייס האוטומטי במטוס בו טסתם לאירופה בקיץ.
יותר חברות הייטק- יותר מהנדסי תוכנה
אין היום מי שלא מכיר את המילה סטארט אפ: אדם חושב על רעיון, הופך אותו למציאות ומוכר את החברה שפתח במיליונים לחברה גדולה יותר. רצוי מארצות הברית. אבל רגע, בואו נחזור אחורה. איך אותו אדם הופך את החלום למציאות? בעזרת מהנדס תוכנה טוב. וזו הסיבה בעצם שמהנדסי תוכנה הם מקצועות מהמבוקשים ביותר בשוק כבר כמה שנים טובות. בישראל בלבד ישנן חברות הייטק ומיזמים רבים, כשעוד לא הזכרנו את הביקוש הרב לתפקיד בחברות בחו"ל. כל חברת הייטק זקוקה למומחים בהנדסת תוכנה כדי לפתח מוצרים או רעיונות חדשים. בלעדיהם הן לא יתקדמו הרבה.
מהנדס תוכנה הוא המוציא לפועל
כמו שמערכת חשמל לא תפעל בלי מהנדס אלקטרוניקה מקצועי, כך גם בענייני ההייטק: זה טוב ויפה שיש למישהו רעיון, או שהוא חושב להפוך מוצר קיים לטוב עוד יותר. עדיין, הוא צריך לדעת איך לעשות את זה בשטח. ואפילו אם הוא בעצמו מהנדס תוכנה, עוד כמה כמוהו יעשו לו את העבודה לקלה ומהירה יותר.
אז איפה נרשמים? גם אני רוצה להיות מהנדס תוכנה!
החלטה טובה. כדי שזה יקרה עליך לעבור ארבע שנים (לא קלות בכלל) של תואר מתאים ולאחר מכן תוכל להתחיל לחפש עבודה בתחום. כפי שציינו קודם, לוחות רבים כוללים מחלקה שלמה עבור דרושים הייטק וישנם גם לוחות שמיועדים אך ורק לחיפוש עבודות בתחום. הכל מונח לפניך.
ומה לגבי חברות השמה עבור מהנדסי תוכנה?
מהנדס התוכנה הוא אדם כל כך נחשב, עד שיש מי שמוכן לעשות את עבודת החיפוש עבורו. אלו הן חברות ההשמה. ישנן חברות השמה במרכז, בצפון או בדרום שמתמחות בחיפוש עבודה עבור אנשי הייטק בארץ או בחו"ל, בכל תפקיד, כולל הנדסת תוכנה. אם אתה מהנדס תוכנה מתחיל שמשווע לעבודה מאתגרת הכוללת שכר טוב, תן לאנשי ההשמה לבצע את החיפושים בשבילך ולא תצטער.

אורן שץ הוא מנהל אס.אי.או ישראל, המספקת שירותי קידום אתרים מקצועי במנועי חיפוש ושירותי שיווק באינטרנט.

מקור המאמר: מאמרים.