מאמר: קורס ניהול משאבי אנוש

מאת דני מילמן - 04/03/2010

רוצים להשתלב בלימודי ניהול משאבי אנוש? יש כמה דברים שיעזרו לכם לבחור את מסגרת הלימוד הנכונה עבורכם, ושכדאי לקרוא אודותם. בקורס ניהול משאבי אנוש אנו לומדים כיצד ארגון צריך להשקיע בניהול של העובדים שלו, שהם המשאב היקר והחשוב ביותר של כל ארגון. מכיוון שלאחרונה עולה החשיבות של מערכות מידע בארגון, וניהול נכון של משאבי האנוש, יותר ויותר מעסיקים מבינים את החשיבות להתייחסות נכונה של משאבי אנוש. מקומות עבודה בהייטק כמו גוגל, משקיעים הון עתק בפיתוח כוח העבודה שלהם, ועם עלייה בהשקעה זו עולה החשיבות של מנהלי משאבי אנוש שמווסתים ומנהלים את משאבי האנוש.
איך ללמוד משאבי אנוש?

בבואכם לבחור מסגרת לימוד קורס ניהול משאבי אנוש, אתם יכולים לבחור במסלול של תואר ראשון, שמתקיים בדרך כלל כמסלול של מנהל עסקים בהתמחות משאבי אנוש, במסלול של תואר שני, למסיימי תואר במדעי החברה, או ללמוד את הקורס ברמה של לימודי תעודה. הבחירה שתעשו תשפיע על אופי הלימודים, המשך זמן שהם יקחו, וכן ברמה שלהם.
תכני קורס משאבי אנוש
בקורס ניהול משאבי אנוש לומדים על נושאים בסיסיים במשאבי אנוש, ויחסי עבודה. חומר הלימוד כולל ניהול קריירות, ניהול צוות ותהליכים קבוצתיים בארגון, מבוא ליחסי עבודה.
נושא פופולרי נוסף בקורס ניהול משאבי אנוש הוא מיון והערכת עובדים - בקורס לומדים כיצד לערוך ראיון עבודה אפקטיבי ולהתאים את העובד לתפקיד.
לימודי ניהול משאבי אנוש כוללים גם נושאים של חוקים, שיפור ופיתוח עובדים ויחסי עובד מעביד. לומדים על דיני עבודה וביטוח לאומי, ניהול מערכת תגמולים, יחסי עבודה, ניהול משא ומתן עסקי, מנהיגות בארגון, פיתוח שינוי ארגוני, תרבות הארגון.
לבסוף, ישנם גם נושאים טכנולוגיים ומעשיים שלומדים בקורס. נושאים אלו כוללים ניהול הדרכה, מערכות מידע, בעיות נבחרות, ניהול האיכות ועוד.
קורס ניהול משאבי אנוש - אורך הקורס
לימודים לתואר ראשון נמשכים 3 שנים. לימודים לתואר שני נמשכים שנתיים. לימודי תעודה נמשכים כשנה

קורס ניהול משאבי אנוש קורסים
ניהול משאבי אנוש

מקור המאמר:http://www.articles.co.il/article.php?id=52239