מאמר: שיקולים בבחירת מקום עבודה

מאת ענת ספיר - 04/03/2010

קיבלת תשובה חיובית מ-2 מקומות עבודה וצריך לבחור? התלבטות קשה.
מעולה, אתה בר מזל!

יש שיקולים רבים בבחירת תפקיד מתאים, והם משתנים בהתאם לסדרי העדיפויות האישיים, המקצועיים והמשפחתיים.

סגנון החברה - כדאי לבדוק את סוג החברה וסגנון העבודה בה. בחברה גדולה ויציבה, התפקיד מוגדר, תחומי האחריות והכפיפות מוגדרים וגם טווח הקידום ידוע מראש במידה רבה. ימים ,שעות העבודה וסדרי העבודה מוכתבים ומוגדרים. בחברות סטארט אפ או בחברות קטנות הכול זריז ודינמי, כולם עושים הכול, עבודת צוות ולחץ רב.
בחברות OUTSOURCING ובחברות ייעוץ העבודה מתאפיינת בניידות ומעבר בין חברות שונות בהתאם לפרויקטים משתנים .

תחום מקצועי - שוק העבודה בכלל ותחום ההייטק בפרט נעשה יותר ויותר מקצועי וממוקד.
כדאי לבדוק את התחום המעניין אותך ואת אפשרויות הקידום בטווח הקצר וגם בטווח הארוך, איך ניתן לבנות מסלול קידום, מה התפקידים שאפשר לשאוף אליהם בתחום? האם קידום משמעו ניהול צוותים או ניהול פרויקטים, או מחקר ופיתוח. כדאי לבחון מה ניתן ללמוד ואיך אפשר להתפתח בתחום הנבחר.

מה אני יודע על החברה? - חשוב לבדוק אם החברה מוכרת וידועה, האם יש לה שם טוב בשוק, האם היא חלק מחברה בינלאומית או חברה בפריסה ארצית, האם היא בעלת מוניטין, מי מנהליה או בעליה, יציבות פיננסית - לפחות לפי פירסומים, האם מישהו מהמכרים שלך עובד בחברה, לקוח או ספק שלהם ויכול לתת אינפורמציה אישית לגבי אוירה, תודעת קידום, פעילות חברתית. אפשר כמובן להיכנס לאתר החברה ולקבל פרטים, כדאי לקרוא מדור ממליצים או מכתבי תודה.

הנפשות הפועלות - אחד השיקולים המובילים לקבלת החלטות הוא טווח הגילאים, האם מקובלת עבודת צוות או עבודה אישית, מי המנהל הישיר ואיך התרשמתי מהכימיה שנוצרה איתו בראיונות, האם מקובלת פעילות חברתית. כל הפרטים הללו חשובים ביותר כיון שאנחנו מבלים בעבודה יותר שעות משאנחנו מבלים בחברת בני המשפחה. חשוב להשתייך לסביבה נעימה.

מיקום החברה - גם אם החברה והתפקיד הם ישר מהחלומות, אם קשה להגיע לעבודה, וצריך לבלות באוטובוסים או בכבישים שעות רבות מידי יום - זה לא יעבוד לאורך זמן. חשוב מאוד לוודא שאפשר להגיע לעבודה ובחזרה בצורה סבירה ולא להתלונן הלוך וחזור על הדרך.

שכר ותנאים נלווים - מקום עבודה טוב נבחן בתודעת ההשקעה במשאב האנושי. המשמעות היא כלכלית - משכורת, ביטוח פנסיה, ביטוח מנהלים, קרן השתלמות ועוד
והמשמעות היא אישית וחברתית - ימי גיבוש, ימי כיף, הרצאות וסדנאות, אווירת עבודת צוות ושיתוף פעולה.

לסיכום, שביעות הרצון מהעבודה היא תמהיל של אתגר וקידום מקצועי, עיניין ופיתוח אישי, השתייכות חברתית ונוחות מבחינת מיקום, הגעה ותנאים.
בהצלחה!
נכתב על ידי ענת ספיר
מנכ'ל חברת ספיר ג'ובס
09-7717297, 052-6418884
anat@sapirjobs.com
המאמר נכתב על ידי ענת ספיר - מנכ'ל חברת ספיר ג'ובס
מאמנת אישית לעבודה וקריירה ויועצת השמה בכירה
ענת ספיר , בגין 8/8, רעננה
טלפון 09-7717297, 052-6418884
anat@sapirjobs.com
http://www.sapirjobs.com


מקור המאמר:http://www.articles.co.il/article.php?id=50436